Hlavná stránka
Klub baví klub
- 25. 6. 2026
Ako každý rok, aj tentoraz sa oba naše školské kluby stretli na obľúbenom podujatí Klub baví klub – popoludní, ktoré patrí detskej tvorivosti, odvahe a radosti z vystupovania. A opäť to bol deň plný úsmevov, potlesku a skvelých zážitkov.
Deti si pripravili rôzne vystúpenia, ktorými ukázali, čo všetko v nich je. Na pódiu sa striedali tanečné čísla, vtipy, kúzelnícke triky aj rytmická aktivita s pohármi. Každé dieťa vystúpilo s niečím vlastným, originálnym – a spolužiaci ich odmenili úprimným potleskom a povzbudzovaním.
Atmosféra bola priateľská, veselá a plná detskej energie. Deti sa navzájom podporovali, smiali sa, tešili sa z úspechov kamarátov a ukázali, že školský klub je miestom, kde sa každý môže cítiť prijatý a ocenený.
Na záver dostal každý účinkujúci malú sladkú odmenu, ktorú si za svoj výkon právom zaslúžil.
Klub baví klub opäť potvrdil, že aj malé podujatie môže priniesť veľké zážitky – stačí dobrá nálada, odvaha a detské srdce plné radosti.
Cyklotúra 2026
- 25. 6. 2026
Záver školského roka si u nás už tradične nevieme predstaviť bez podujatia, na ktoré sa tešia deti aj učiteľky – školská cyklotúra. Aj tento rok sa vydarila na jednotku. Ráno sa takmer všetci žiaci spolu s pani učiteľkami a dvoma ochotnými otcami stretli pred školou, nasadli na bicykle a s úsmevom vyrazili na spoločnú jazdu.
Prvou zastávkou boli Danišovce, kam sa skupina presunula v príjemnom tempe. Deti si užívali jazdu, slnečné počasie a pocit slobody, ktorý k bicyklovaniu jednoducho patrí. Odtiaľ pokračovali smerom na odorínsku chatu, kde ich čakal oddych, občerstvenie a priestor na hry. Chata sa rýchlo premenila na miesto plné smiechu, rozhovorov a detskej energie.
Ako to už býva, medzi deťmi sa našli aj takí, ktorí mali energie na rozdávanie. Tí najzdarnejší sa rozhodli pokračovať ešte ďalej – až k farme na Odorici. Odmenou im bol krásny výhľad, pocit, že prekonali sami seba, a ďalší zážitok, ktorý si budú dlho pamätať.
Slnečné počasie, dobrá nálada, bezpečná jazda, spoločné chvíle a veľa pohybu – presne taká bola tohtoročná cyklotúra. Deti prežili deň, ktorý bol nielen aktívny, ale aj plný priateľstva, radosti a letnej atmosféry.
Oceňovanie najúspešnejších žiakov a pedagógov
- 25. 6. 2026
Oceňovanie najúspešnejších žiakov a ich pedagógov škôl SŠÚ Smižany v šk. roku 2025/2026 (24.06.2026) vyzdvihol výsledky najlepších žiakov a poukázal na fakt, že žiadna vytrvalosť a vernosť v učení neostane nepovšimnutá. Za našu školu boli ocenení Agátka Baluchová s pani učiteľkou Veronikou Živčákovou a Šimon Kollár s pani riaditeľkou Adrianou Puškášovou za reprezentáciu v Čokoládovej tretre. Pani riaditeľka ešte prebrala ocenenie za spoluprácu pri organizovaní Olympijského dňa žiakov 1. stupňa ZŠ. Všetkým gratulujeme.
50. výročie Základnej školy Odorín
- 25. 6. 2026
23. jún 2026 sa v Odoríne zapísal do histórie veľkými písmenami. Základná škola Odorín oslávila 50. výročie svojho založenia – polstoročie, počas ktorého školou prešli generácie detí, učiteľov, rodičov a priateľov školy. Deň bol výnimočný nielen svojím programom, ale aj tým, že sa spojila minulosť, prítomnosť a budúcnosť školy v jeden silný a emotívny príbeh.
Oslavy začali slávnostným otvorením prístavby materskej školy, ktorá je ďalším významným míľnikom v živote obce aj školy. Pani starostka obce a pani riaditeľka MŠ sa na úvod prítomným prihovorili, kde zdôraznili potrebu kvalitného predškolského vzdelávania. Po príhovoroch sa spoločne prestrihli pásku Mária Goduľová, starostka obce Odorín, Igor Šimko a Dávid Demečko, poslanci NR SR, Pavol Hamrak, riaditeľ RUŠS Košice a Lucia Straková, riaditeľka materskej školy.
Podujatie svojou prítomnosťou podporili aj ďalší významní hostia – poslanec NR SR Dušan Tittel, Daniel Kráľ, riaditeľ ÚPSVaR SNV, bývalí starostovia, riaditelia, učitelia, zamestnanci školy, riaditeľky okolitých škôl, rodičia a široká verejnosť.
Po požehnaní pánom farárom deti spolu s hosťami vypustili balóny, ktoré symbolicky niesli želania do ďalších rokov. Hostia si následne prezreli priestory novej materskej školy a potom sa presunuli k pódiu na ihrisku.
O 16:00 sa na pódiu začal slávnostný program, ktorý pripravili pani učiteľky a vychovávateľky s veľkou láskou. Programom sprevádzali moderátorky Júlia Lizancová a Veronika Živčáková.
V programe vystúpili žiaci ZŠ s riekankami, vyčítankami, scénkami a tancami, deti z materskej školy a žiaci Súkromnej ZUŠ Odorín. Nechýbali ani krásne básne o škole, hovorené slovo, humor a dojímavé piesne, ktoré pripomenuli, že škola je miestom, kde sa rodia prvé priateľstvá, talenty aj sny. K prítomným sa prihovorila aj riaditeľka školy Mgr. Adriana Puškášová, ktorá vo svojom príhovore zdôraznila, že škola je predovšetkým o ľuďoch – o učiteľoch, žiakoch, rodičoch a všetkých, ktorí jej veria a podporujú ju. Pani starostka obce počas programu ocenila vzácnych hostí, bývalých pracovníkov školy a vyzdvihla aj prácu súčasnej pani riaditeľky.
Program vyvrcholil rozlúčkovou piesňou žiakov, ktorí poďakovali pani učiteľkám za ich prácu, trpezlivosť a lásku. K deťom sa pridali aj rodičia so svojím vlastným poďakovaním.
Po programe sa pozvaní hostia presunuli do školy, kde ich čakalo pohostenie a bohatá výstava fotografií, ktoré zachytávali históriu školy aj jej súčasnosť.
Veľká vďaka patrí všetkým, ktorí sa podieľali na príprave osláv: vedeniu obce, sponzorom, učiteľom a vychovávateľkám, upratovačkám a kuchárkam, pracovníkom obce,rodičom a samozrejme všetkým účinkujúcim.
Základná škola Odorín je malá škola s veľkým srdcom. Polstoročie jej existencie je dôkazom, že aj v malej obci môže vyrásť miesto, ktoré formuje generácie, učí hodnotám a vytvára spomienky, ktoré pretrvajú celý život. Tento deň bol oslavou minulosti, poďakovaním prítomnosti a povzbudením do ďalších rokov.
Júnová opekačka
- 25. 6. 2026
Jún u nás už tradične patrí podujatiu, na ktoré sa tešia deti, rodičia aj pedagógovia. Spoločná opekačka základnej a materskej školy je každoročne krásnym stretnutím, kde sa spája dobrá nálada, rodinná atmosféra a radosť zo spoločného času.
Opekačka sa niesla v duchu pohody a priateľstva. Deti sa vyšantili do sýtosti, behali, hrali sa a užívali si popoludnie, ktoré patrilo len im. Rodičia si zatiaľ pri ohniskách opekali klobásky, rozprávali sa, smiali a užívali si chvíle, na ktoré v bežnom zhone často nezostáva čas. Na stoloch nechýbali domáce koláče od rodičov, ktoré dotvorili tú pravú letnú atmosféru.
Veľká vďaka patrí aj pánovi Bobkovi zo Spišmarketu, ktorý každoročne podporuje naše podujatie svojimi výbornými klobáskami. Jeho ochota a dlhoročná spolupráca si zaslúžia úprimné poďakovanie.
Opekačka trvala až do neskorých večerných hodín a nikomu sa nechcelo odchádzať. Bola to krásna pripomienka toho, že škola a škôlka nie sú len miestom vzdelávania, ale aj komunitou, ktorá drží spolu, stretáva sa, rozpráva a teší sa zo spoločných chvíľ.
Štvrtácka noc v škole
- 25. 6. 2026
V našej škole má tradícia, ktorá patrí len tým najstarším žiakom 1. stupňa – Noc v škole. Je to výnimočná udalosť, na ktorú sa štvrtáci tešia celé roky. A aj tento rok ukázal, že ide o zážitok, na ktorý sa nezabúda.
Program sa začal veľmi prakticky – štvrtáci si sami pripravovali večeru. Po večeri nasledovali voľné hry, oddych a spoločné rozhovory. Atmosféra bola uvoľnená, veselá a presne taká, akú si človek predstaví pri dobrej partii kamarátov. Keď sa zotmelo, škola sa premenila na miesto plné svetiel, hudby a smiechu. Diskotéka rozprúdila energiu a deti si ju užili naplno.
Po nej prišla na rad najnapínavejšia časť večera – nočná hra. Štvrtáci sa s baterkami v rukách vydali hľadať indície ukryté v rôznych častiach školy. Chodby, ktoré cez deň pôsobia úplne obyčajne, sa v noci zmenili na dobrodružné územie plné tajomstiev. Spolupráca, odvaha a radosť z objavovania boli viditeľné na každom kroku.
Po nočnej hre prišiel krásny, symbolický moment – púšťanie balóna šťastia. Deti si pri ňom želali sny, ktoré si chcú niesť ďalej, a sledovali, ako balón stúpa vysoko nad školu.
Noc strávili v jednej z tried, ktorú si premenili na útulnú „spálňu“. Spacáky, deky, vankúše, plyšáky – všetko malo svoje miesto. Šepoty, smiech a pocit, že sú spolu, vytvorili neopakovateľnú atmosféru.Ráno si štvrtáci opäť sami pripravili raňajky, upratali triedu a s úsmevom sa pripojili k ostatným žiakom. Možno trochu unavení, ale plní zážitkov, ktoré si budú pamätať ešte dlho. Noc v škole nie je len prespávačka. Je to rozlúčka so štvrtáckymi rokmi, spoločný zážitok, ktorý posilňuje priateľstvá, učí samostatnosti a dáva deťom pocit výnimočnosti.
Olympijský deň 2026
- 25. 6. 2026
Futbalové ihrisko v Odoríne sa 17.6.2026 stalo dejiskom výnimočného športového podujatia. 20. ročník Olympijského dňa škôl združených v Spoločnom školskom úrade v Smižanoch privítal 15 škôl a takmer 300 žiakov 1. stupňa, ktorí si prišli zmerať sily, zažiť radosť z pohybu a nadýchať sa ozajstného olympijského ducha. Podujatie vzniklo v spolupráci Obce Odorín, Základnej školy Odorín a CVČ Adam zo Spišskej Novej Vsi, pričom významne prispel aj Olympijský klub Spiš na čele s predsedníčkou Andreou Baluchovou.
Olympijský deň slávnostne otvorila starostka obce Odorín, ktorá privítala všetkých súťažiacich aj pedagógov a popriala im deň plný férovosti, radosti a športového nadšenia. Programom sprevádzal riaditeľ CVČ Adam, Matej Farkalín, ktorý svojím energickým moderovaním vytvoril príjemnú a povzbudzujúcu atmosféru počas celého dňa. Podujatie prišiel pozdraviť aj primátor mesta Spišská Nová Ves, Pavol Bečarik, ktorý ocenil význam športu pre deti a podporil myšlienku olympijských hodnôt.
Deti súťažili v disciplínach, ktoré preverili ich rýchlosť, silu aj techniku:
beh na 50 metrov, skok z miesta, hod plnou loptou, olympijský beh a štafeta.
Rozhodcovské úlohy si profesionálne prevzali pracovníci CVČ Adam, ktorí dohliadali na regulárnosť a bezpečnosť súťaží. Atmosféra bola plná povzbudzovania, radosti a férového športového ducha.
Po štafetách prišiel moment, ktorý krásne vystihol podstatu celého dňa. Súťažiaci, pedagógovia aj organizátori sa spoločne postavili na štart Behu pre zdravie. Nebol o výsledkoch, ale o spolupatričnosti, radosti z pohybu a o tom, že šport dokáže spájať všetky generácie.
Výkony našich žiakov boli mimoriadne úspešné. Domov si odniesli až 15 medailí, čo je dôkazom ich vytrvalosti, talentu a poctivej prípravy. Každý z nich ukázal, že šport nie je len o víťazstve, ale aj o odhodlaní, disciplíne a radosti z pohybu.
Sme na nich nesmierne hrdí.
Veľké poďakovanie patrí:
-
všetkým zúčastneným školám, pedagógom, ktorí deti podporovali, organizátorom, rozhodcom, ľuďom, ktorí akokoľvek pomáhali, Olympijskému klubu Spiš, Obci Odorín, Základnej škole Odorín a CVČ Adam, všetkým sponzorom,
-
a predovšetkým deťom, ktoré vytvorili nezabudnuteľnú športovú atmosféru.
Olympijský deň opäť ukázal, že olympijská myšlienka stále žije – spája, motivuje a učí deti prekonávať samých seba.
-
Pozvánka
- 9. 6. 2026
Čokoládová tretra - celoslovenské kolo
- 9. 6. 2026
V pondelok 8.6.2026 sa na atletickom štadióne TUKE v Košiciach uskutočnilo celoslovenské kolo Čokoládovej tretry, do ktorého postúpili Agáta Baluchová a Šimon Kollár. Aj keď od postupu do medzinárodného semifinále ich delilo len pár miest, aj tak sme na nich hrdí a ďakujeme za reprezentáciu našej školy. Obom prajeme veľa ďalších športových úspechov.
Olympijský deň
- 9. 6. 2026
50. výročie školy
- 5. 6. 2026
Oznámenie výsledku výberového konania na funkciu riaditeľa ZŠ Odorín
- 1. 6. 2026
Večerný beh mestom Spišská Nová Ves 2026
- 31. 5. 2026
V piatok 29. mája sa v centre Spišskej Novej Vsi konal Večerný beh mestom Spišská Nová veV, ktorý zorganizovalo mesto Spišská Nová Ves v spolupráci s Centrom voľného času Adam. Atmosféra bola výborná, ulice plné povzbudzujúcich divákov a konkurencia mimoriadne silná.
Našu školu reprezentovalo 11 bežcov, ktorí sa do pretekov pustili s odhodlaním a veľkou chuťou zabojovať.
Dievčatá dosiahli krásne výsledky – vybojovali jedno zlato Agáta Baluchová a dve bronzové medaily Hana Feciková a Emma Gadušová. Chlapcom Denysovi Baidatskému a Krištofovi Fecikovi sa ušli dva bronzy len o vlások, keď obsadili výborné štvrté miesto.
Aj ostatní bežci podali veľmi pekné výkony – väčšina z nich dobehla v prvej polovici štartového poľa, čo v silnej konkurencii rozhodne nie je samozrejmosť.
Všetkým žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy, za ich športového ducha a bojovnosť. Medailistom srdečne blahoželáme a všetkým prajeme veľa chuti do ďalších bežeckých výziev.
Výtvarná súťaž ,,Môj deň na hasičskej zbrojnici“
- 30. 5. 2026
Krásny úspech dosiahla naša žiačka Stela Krokusová vo výtvarnej súťaži, ktorú organizovala Dobrovoľná požiarna ochrana SR. Umiestnila sa na peknom 3. mieste. Témou tohtoročnej súťaže bolo „Môj deň na hasičskej zbrojnici“ a cieľom bolo priblížiť deťom prácu hasičov prostredníctvom výtvarného umenia.
Ocenená práca zaujala porotu svojou kreativitou, originalitou aj spracovaním témy. Jej práca postupuje do celoslovenského kola. Ocenenie jej prišla osobne odovzdať dobrovoľná hasička Mária Džubáková.
Stelke srdečne blahoželáme, ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov.
Slávnostná akadémia 2025/2026
- 30. 5. 2026
Žiaci a pedagógovia sa dnes stretli v Redute na Slávnostnej akadémii pri príležitosti vyhodnotenia okresných predmetových súťaží a olympiád a tiež vyhodnotenia výsledkov škôl v športových súťažiach - Škola roka v kategórii základných a stredných škôl v školskom roku 2025/2026.
Prvýkrát sa tejto akadémii zúčastnila aj naša škola, kde bola vyhodnotená naša štvrtáčka Ema Švačová za 3.miesto v okresnom kole Pytagoriády. Tešíme sa z jej úspechu a gratulujeme. Zároveň ďakujeme za pani učiteľke Júlii Lizancovej za prípravu.
Jump Fest Kids Košice
- 30. 5. 2026
Každý rok sme sa úspešne zúčastňovali súťaže Jump Fest Kids v skoku do diaľky a skôr aj v behu na 50m v Košiciach. Každý rok sa pravidlá menili a pre základné školy zužovali. Tohto roku do súťaže už základné školy nezaradili. Zaradili len oficiálne športové kluby, ale tiež len s obmedzenou účasťou, iba Košice mali účasť neobmedzenú. Preto nás teší, že tejto súťaže sa zúčastnila naša žiačka Ivona Kollárová za atletický klub zo SNV a ešte viac, že vo svojej kategórii v skoku do diaľky vyhrala. Srdečne jej gratulujeme ku krásnemu výkonu a držíme palce v jej ďalšej športovej činnosti.
Matematický klokan
- 30. 5. 2026
Do celoslovenskej súťaže Matematický klokan sa v tomto školskom roku zapojilo 28 žiakov našej školy. Súťaž preverila ich logické myslenie, schopnosť riešiť netradičné úlohy aj odvahu popasovať sa s matematickými výzvami.
Z celkového počtu účastníkov sa až sedem žiakov stalo úspešnými riešiteľmi, čo je krásny výsledok a dôkaz ich vytrvalosti a chuti premýšľať nad úlohami aj mimo bežného vyučovania.
Všetkým zapojeným žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme. Tešíme sa z ich výsledkov a veríme, že matematické nadšenie ich bude sprevádzať aj naďalej.
Stavanie mája
- 22. 5. 2026
Dňa 21. mája sa náš školský dvor opäť premenil na miesto plné tradícií, hudby a dobrej nálady. Vďaka pánovi Róbertovi Puškárovi zo Združenia vlastníkov lesa, pozemkové spoločenstvo Odorín, ktorý pre nás zabezpečil krásny máj, sme mohli pokračovať v tejto milej jarnej tradícii.
Už od rána nás na dvore čakal pripravený strom, ktorý len čakal na svoje farebné šaty. Dievčatá zo základnej školy a deti z materskej školy ho s radosťou ozdobili pestrofarebnými stužkami. Chlapci sa zas s chuťou pustili do práce a spolu s pracovníkmi obce pomohli máj postaviť.
Celé dopoludnie sa nieslo v duchu ľudových tradícií. V pozadí znela krásna ľudová hudba, ktorá vytvorila tú pravú atmosféru a mnohých z nás zlákala aj k tancu.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa podieľali na príprave a realizácii tejto peknej udalosti. Spoločne sme si pripomenuli tradíciu, ktorá spája generácie a prináša radosť malým aj veľkým.
Školfest 2026 – deň plný hudby, energie a zážitkov
- 14. 5. 2026
Dňa 13. mája 2026 sa naši tretiaci a štvrtáci zúčastnili podujatia Školfest 2026 v Košiciach, ktoré v Steel Aréne zorganizoval Košický samosprávny kraj. Tento festival už tradične pripomína dôležitosť duševného zdravia detí a mladých ľudí a aj tento rok prilákal tisíce žiakov z celého kraja.
V preplnenej Steel Aréne vládla fantastická atmosféra. Na pódiu vystúpili Lukáš Adamec, Alan Murín a kapela Heľenine oči, ktorí svojou energiou strhli celé publikum. Naši žiaci boli koncertom doslova očarení – spievali, tlieskali, tancovali a užívali si hudobný zážitok, na ktorý budú dlho spomínať.
Po skončení programu sme sa presunuli na Hlavnú ulicu, kde sme si vychutnali pohľad na známu spievajúcu fontánu. Jej hudobná šou bola pre deti krásnym záverom kultúrneho dňa. Výlet sme ukončili malými nákupmi, ktoré potešili nejedného žiaka.
Bol to deň plný radosti, hudby a spoločných zážitkov, ktoré posilnili triedne kolektívy a priniesli deťom nové inšpirácie.
Čokoládová tretra - krajské kolo
- 14. 5. 2026
Dňa 12. mája 2026 sa naši žiaci zúčastnili atletickej súťaže Čokoládová tretra v Košiciach. Do jednotlivých disciplín – behu na 100 m, 200 m, 300 m a hodu vortexom – sa zapojilo 19 žiakov našej školy.
Hoci nám počasie vôbec neprialo a počas celého podujatia výdatne pršalo, deti bojovali s veľkým odhodlaním. Ich snaha priniesla krásne výsledky:
-
Agáta Baluchová si vybojovala 3. miesto a postup do celoslovenského finále.
-
Šimon Kollár obsadil 5. miesto a taktiež postupuje ďalej.
Výborne si počínali aj ostatní súťažiaci – všetci sa umiestnili v prvej polovici štartového poľa, čo je v silnej konkurencii veľký úspech.
Ďakujeme všetkým žiakom za reprezentáciu školy, za ich športového ducha a vytrvalosť aj v nepriaznivom počasí. Agátke a Šimonovi držíme palce v celoslovenskom kole!
-
Zvonenia
Nedeľa 28. 6. 2026Kalendár
- jún
- 23
- 50.výročie školy
- 23. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 24
- Oceňovanie žiakov za školský úrad Smižany
- 24. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 25
- Klub baví klub
- 25. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 25
- Cyklotúra
- 25. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 26
- Rozlúčka žiakov 4.ročníka
- 26. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 27
- Beľušar
- 27. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 29
- Odovzdávanie učebníc, upratovanie
- 29. 6.
- Iná udalosť
- jún
- 30
- Slávnosť, odovzdávanie vysvedčení
- 30. 6.
- Iná udalosť
Fotogaléria
- zatiaľ žiadne údaje
